İz Çocuk Anaokulu, her çocuğun okul öncesi eğitim döneminde gelişimini destekleyen, kaliteli ve güvenilir eğitim veren, deneyimli ve erişilebilir bir hizmet modeli olarak eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Erken yaşlar insan gelişiminin en hızlı ve çevresi ile etkileşimden en fazla yararlandığı dönemdir. Bu dönem, aynı zamanda öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların, zihinsel yeteneklerin geliştiği ve biçimlendiği dönemdir. Okul öncesi eğitim sağlıklı gelişimin, mutlu ve başarılı yetişkinliğin, adil ve eşit bir toplumun temelini oluşturmaktadır.

Erken çocukluk alanında bilimsel temelli eğitim modeller, yöntemler ve projeler geliştiren AÇEV,  okul öncesi dönemindeki çocuklara doğru başlangıçlar sağlamak amacıyla, uzun yıllara dayanan birikimini İz Çocuk Anaokulu ile hayata geçirmiştir.

Eğitim modeli, uzman kadroları ve AÇEV’in desteği ile oluşturulan İz Çocuk Anaokulu; Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde 2-5 yaş arası çocuklara kapılarını açmış bulunmaktadır.

Eğitim Yaklaşımımızı mutlaka Okuyun

Dil Gelişimine Özel Yaklaşım

İz Çocuk Gelişim Merkezleri'nde sadece “yabancı dil” üzerine değil, “dil” üzerine odaklanarak Türkçe ve İngilizce’yi etkin kullanan çocuklar yetiştirmekteyiz.

2. Adım Programı

Türkiye’de okul öncesinde ilk kez uygulanan bu program kapsamında, çocukların farklılıklara saygı, empati, çatışma çözme, öfke yönetimi, özgüven, iletişim becerileri, çevre bilinci gibi sosyal becerilerini geliştirmekteyiz.

Yaratıcılık ile Günü Tamamlama

İsviçreli eğitim reformcusu Pestalozzi’nin “Çocuklar kafalarını, ellerini ve yüreklerini kullanarak öğrensinler” yaklaşımıyla birlikte çok çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Aile Katılımı Modeli

AÇEV’in uzun yıllardır yaygın olarak uyguladığı programlarda kazandığı deneyim ve birikim, “Aile Katılımı” programımızda yer almaktadır. Çocuğun sağlıklı gelişimi için özel etkinliklerle aileyi sürecin içine alıyoruz.